piątek, 13 lutego 2015

Zegary decoupage i serduszka

Witam
Przyszedł czas na zegary a właściwie czas na zdobienie techniką decoupage.
Zegary czyli urządzenia do odliczania czasu posiada każdy z nas. Często jest ich nawet kilka w domu i przydają się wszystkie.
Najstarsze zegary, które znamy od czasów starożytnych to zegary słoneczne. Źródła historyczne podają także informacje o zegarach ogniowych, które znane były w starożytności i średniowieczu . Paląca się świeca czy lampa oliwna potrzebowała oliwy, miarą czasu był opadający w zbiorniczku poziom zastosowanej oliwy. Wiele takich ciekawostek można wyszukać w źródłach historycznych warto poszukać.
Wracając do moich zegarów proponuję tym razem zegar, który działa w oparciu o mechanizm kwarcowy a źródłem zasilania jest bateria typu AA.
 Kolorystyka jak i sposób zdobienia to bardzo indywidualna sprawa. Zegary ręcznie wykonane to takie małe dzieła, które nie są nigdy jednakowe. Każda praca jest niepowtarzalna.
Zastosowane wzory to motywy serwetkowe a w przypadku zegara z pieskami lakier postarzający do spękań dwuskładnikowy.
Cyferki rzymskie i arabskie namalowane farbą akrylową czarną, zastanawiam się, które ładniejsze.
A na zakończenie dwa serduszka i deseczka pod kalendarz wszystko dwustronnie ozdobione.
Tyle nowości oczywiście tych moich w tym tygodniu. Zima za oknem więc trochę czasu można przeznaczyć na zdobienie przedmiotów. 
Pozdrawiam odwiedzających i bardzo serdecznie zapraszam do komentowania prac. Piszcie komentarze chętnie poczytam i odpowiem.
Edyta1 komentarz:

Nika pisze...

Bardzo fajne prace, zegar z pieskami jest uroczy