niedziela, 12 marca 2017

Wiosenny decoupage

Witajcie
Nadchodzi wiosna-primavera, natura zmienia swoją suknię na wiosenną. Każdy dzień jest dłuższy, słońce wcześniej wstaje i wszystkim się marzy, aby nastała ciepła wiosna. Pokazują się już kwiaty, które niosą powoli wiosnę. Słońce, kolory wiosenne, nowe pomysły.
Hiacynty czy krokusy są teraz najpiękniejsze.
 A zapach roznosi się po całym pokoju.
W międzyczasie zrobiłam dwie skrzyneczki, które ozdobiłam metodą decoupage. Wybrałam wzory z dziewczynkami, które pasują na każdą okazję. 
Drewniane skrzyneczki dobieram tak, aby cały wzór zmieścił się na wieczku i był widoczny w całej okazałości.
Skrzyneczki pomalowane są farbą akrylową - kolor biały antyczny. Całość  zabezpieczam lakierem akrylowym za wyjątkiem wieczka skrzyneczki, gdzie zastosowałam preparat dwuskładnikowy do delikatnych spękań firmy Pentart lub Stamperia sprawdzają się najlepiej. Oczywiście to nie koniec zdobienia. Konieczne jest wypełnienie powstałych spękań preparatem z woskiem pszczelim tym razem w kolorze srebrnym. Na koniec całość trzeba wylakierować lakierem syntetycznym. Trochę cierpliwości i czasu i szkatułka została pomalowana, postarzona, popękana i gotowa. 
Druga skrzynka wykonana została identycznie pozostały mi jeszcze dwa wzory z dziewczynkami. Wykonam za jakiś czas. Która skrzynka ładniejsza?
Wracając do faktu nadchodzącej wiosny postanowiłam dla poprawy nastroju i wystroju wykonać małe serduszka z tkaniny. 
Serduszka wykonałam z cieniutkiej bawełny, środek wypchałam wypełnieniem silikonowym. Dzięki temu są mięciutkie jak małe poduszeczki.
Takie mogłyby pozostać, ale postanowiłam ozdobić je wzorem szydełkowym. Kupiłam małe kordonki i wydziergałam jak umiałam, bo mistrzem szydełka nie jestem.
 Gotowe do zawieszenia albo do dowolnej dekoracji.
 Kolory typowo wiosenne a może zabrakło serduszka z żółtym wykończeniem?
Miałam jeszcze z wykończeniem fioletowym i bordowym, ale wiszą sobie jako dekoracja u znajomych. Serduszka zawsze modne.
Oczami wyobraźni  myślę o jajach na Wielkanoc, jak ozdobić, jak stworzyć nowe. Mam kilka pomysłów już wkrótce efekty.
Taki mały mój wpis blogowy, kolorowy, wiosenny. Zapraszam do oglądania i plusowania.
Pozdrawiam serdecznie
EdytaBrak komentarzy: