piątek, 21 grudnia 2018

Bombki Bombki 3D Boże Narodzenie Ozdoby

Witam
Mała przedświąteczna twórczość lub jak kto woli ozdoby świąteczne. Bardzo mnie cieszy fakt, iż nastąpił taki okres, w którym pewne grono ludzi robi własne ozdoby albo poszukuje dekoracji na te piękne Święta.
Postanowiłam zrobić małe dioramy zamknięte w kuli. Pomysł ciekawy i wymagający całkiem sporych przygotowań. Potrzeba dużo różnych elementów i najlepiej, aby każda bombeczka była inna.
Z tym akurat nie było problemu, gdyż ciężko jest wykonać wszystkie elementy identyczne. Człowiek nie jest maszyną więc sami zobaczycie jak mi to poszło. Chętnie zaprezentuję jakie ozdoby powstały i jakie elementy wykonałam.
W tym roku domki i sceneria wokół czyli choineczki, drzewa, płotki, chodniczki i co dodało sporo uroku to małe plastikowe figurki ludzi. Udało się zakupić rozmiar pasujący do całości. 
Znacznie lepiej widać te dioramki bez pleksi, dlatego wykonałam zdjęcia zanim zamknęłam ten mały świat w kuli o średnicy 15cm. w tym przypadku.
Płotki, studnie, ławeczki wykonałam z drewnianego, dębowego forniru oraz z samego drewna w przypadku tych jasnych. Okrągłe słupki można zrobić z kijków bambusowych. 
Choineczki każda jest ręcznie zwijana dokładnie tak jak robią to twórcy wielkich kolejowych dioram. Można sporo podpatrzeć. Użyłam do tego włosia, sizalu, sznurka odpowiednio splatając.
Cała podstawa bombki montowana jest na połowie kuli styropianowej, która ja wcześniej impregnuję farbą białą akrylową.
Kolejna sceneria z domkiem z kamienia także kula 15cm
Drzewka wykonujemy z drucików miedzianych odpowiednio modelując potem impregnując i malując. Odsyłam do robienia dioram. 

Sceneria zimowa dlatego konieczna jest masa śniegowa oraz sople lodu z kleju na gorąco oraz brokat w różnych mieniących się kolorach.
 Można tez wykorzystać kamyki, posypki, sztuczny mech.
 Fantazja i składamy mały zamknięty świat.
 Mały szałas a w nim drewno.
Studnia wygląda na tym zdjęciu dość gigantycznie a trzeba pamiętać, że te elementy są bardzo małe ok. 3cm. 
Na koniec obowiązkowo trzeba wszystko wysuszyć czyli postawić gdzieś koło grzejnika. Musi wyschnąć bardzo dobrze najlepiej kilka dni. Później można stworzony mikro świat zamknąć w kuli.
Kilka ujęć bez pleksi, znacznie lepiej widać szczegóły.
Na koniec jeszcze dwie kompozycje zamknięte w szklanych słojach. Drewniany domek oraz młyn w zimowej szacie. 
Słoje mają szklane wieczka, które założę po wyschnięciu kompozycji.
Czas przygotowań dobiega końca. Myślę, iż moje pomysły zachęcą Was do oglądania lub do tworzenia samemu przedmiotów, które ozdobią nasze domy. Zapraszam do komentowania i zaglądania w moje progi.
Wszystkim życzę
Zdrowych,  Nastrojowych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia 
oraz 
Pomyślności w nadchodzącym Nowym 2019 Roku.

Pozdrawiam 
EdytaBrak komentarzy: