sobota, 12 stycznia 2013

Biżuteria z koralików

Czas zimowy, wieczory długie do tego karnawał, ale nie dla tego postanowiłam stworzyć dla siebie biżuterię z koralików. Powodem jest to, że taka robiona we własnym zakresie jest inna, niepowtarzalna a efekt finalny jest ciekawy. 
Dziś przedstawiam bransoletki z koralików o szerokości 2 cm. Bransoletki można wykonać z dowolnych koralików drewnianych , szklanych, z masy perłowej o dowolnej kolorystyce. Można sobie dopasować kolor bransoletki do ubioru wszystko zależy od pomysłowości i czasu. Należy dodać, że jest to zajęcie bardzo pracochłonne jednak wynik finalny sami ocenicie.
Jak można w prosty sposób wykonać bransoletkę z koralików?
Potrzebne materiały: żyłka wędkarska 0,28mm do 0,40 mm, koraliki 8mm i 2mm oraz pomysł na wzór.
Można także stosować żyłkę silikonową, która jest ciągliwa jak gumka. 
Mając takie materiały zaczynamy pracę. Oto kilka zdjęć: 
Odcinamy ok 2 m żyłki, pierwszy koralik ustawiamy w połowie długości żyłki przewlekając przez niego dwa końce żyłki z jednej strony jeden a z drugiej drugi koniec. Utworzy się pętelka, która zablokuje nam pierwszy początkowy koralik.
Tak wygląda pierwszy rząd nawleczonych koralików, ilość tych koralików zależy od długości jaka nam potrzebna aby po złączeniu pierwszego z ostatnimi koralikami zamknąć w koło bransoletkę.
Można nie zamykać w koło jednak należy pamiętać, iż wtedy potrzebne będzie zapięcie do bransoletki.
Proponuje tak wymierzyć długość, aby bransoletka przechodziła przez rękę. Uzyskujemy lepszy i ładniejszy efekt kiedy nie widać łączenia.
Zdjęcie pokazuje, że bransoletka jest równa i wszędzie jednakowa bez zapięcia.
Po złączeniu można żyłkę jeszcze przewlec przez kilka koralików, aby się dobrze trzymała całość i można przystąpić do zdobienia tworząc górny rząd zintegrowany z uplecioną podstawą. Należy tak ułożyć dwa końce żyłki, aby były równe po dwóch stronach bransoletki.
Nawlekając drobne koraliki tworzymy zdobienie górnej części.  
Efekt końcowy tak wygląda. Można dodać kolejny rząd i kolejne drobne koraliki, ale to już zależy jaki wzór mamy zaplanowany.
Wykorzystywane koraliki oraz wzór zależy od nas samych. Warto zaplanować jakie wykorzystamy koraliki, kolory i jaką wielkość koralików. 
 Do tej gotowej bransoletki należy dopiąć dowolne zapięcie 
Przedstawiłam proste wzory, ale już niedługo kolejne prace. Zapraszam do tworzenia .Wkrótce inne

   


3 komentarze:

Tom P pisze...

Głowa do góry:) Piękne rzeczy:)

Anna Barańska pisze...

Koraliki moim zdaniem zawsze są w modzie i na pewno szybko się nie znudzą. Tym bardziej gdy są używane do własnoręcznie robionej biżuterii. Ja takie dzieła kupuję w https://beezoo.pl/ i jestem zdania, że nie ma nic lepszego jeśli chodzi o tego typu wyroby jubilerskie.

Monika Zawadzka pisze...

Ja przede wszystkim do takich prac wykorzystuję półfabrykaty jubilerskie https://pl.silvexcraft.eu/2-polfabrykaty-jubilerskie gdyż moim zdaniem nadają się najlepiej. W sumie to my będziemy pewnie chodzić w tych rzeczach więc, tutaj wyobraźnia może nas ponieść.