niedziela, 1 grudnia 2013

Choinki z szyszek - Ozdoby na Boże Narodzenie cz.2

Dni mijają, grudzień to miesiąc, gdzie warto pomyśleć o choince i dekoracjach, które ubogacą nam Święta.
Rozpoczyna się także czas jarmarków, na których jest niesamowicie dużo różnego rodzaju dekoracji.
Jedne mniej drugie bardziej udane czy ładne. Do tego warto zapytać o cenę, także są różne.
Proponuję pomyśleć wcześniej, aby przed samymi świętami nie okazało się, że wszystko robimy biegiem. A nie samą choinką żyje człowiek w grudniowe dni.
Dziś przedstawiam kilka choinek zrobionych z szyszek, które odpowiednio wcześniej dobrze jest przygotować. Czyli zebrać szyszki w lesie, wybrać najładniejsze i wysuszyć.
Kolejny etap to nasze własne pomysły do tego klej i zaczynamy zabawę.
Popatrzcie
Tak powstałe małe drzewka można udekorować wg własnego pomysłu np. pomalować na złoto, biało czy srebrno. Dodatkowo można zamocować małe bombki lub inne ozdoby a nawet światełka.
Najładniejsze i najpiękniejsze szczególnie w okresie świątecznym są choinki prosto z lasu, ale taka ozdoba sprawi nam dużo radości.

Choinka jak głosi tradycja przywędrowała do nas z Niemiec i zagościła w każdym domu. Mała czy duża każdy lubi wieczór kiedy zapalają się światełka na choince.
Obecnie zdobimy te drzewka całkowicie inaczej niż kiedyś.
Dawniej zawieszane ozdoby na choince miały znaczenie symboliczne i tak np. łańcuchy symbolizowały więzi rodzinne, jabłka symbolizują jabłoń z rajskiego ogrodu, lampki- świeczki to symbol broniący przed ciemnościami i złem, a gwiazdka betlejemska miała pomagać tym, którzy wracali do domu. Jeszcze jest wiele innych zapraszam do lektury.
Kolejne choinki będą bardziej zdobione zapraszam.
Właśnie za oknem co widać zima. Pierwszy śnieg tej zimy mało go, ale atmosfera grudniowa i śmiało można przystąpić do zdobienia choinek.
Moje wyglądają tak oceńcie sami

Tego roku postawiłam na choinki bielone, wyglądają jak lekko oszronione lub lekko posypane śniegiem


Postanowiłam wykonać kilka takich choinek wysokość około 20-30cm. Pozwala to na ustawienie jej w dowolnym miejscu w domu. Ładnie wygląda na stole, ale bardzo uroczo także na parapecie. Dla chętnych, którzy lubią światełka można założyć delikatny komplet lampek diodowych.
Niedługo jeszcze kilka propozycji a chętnych zapraszam do oceny i komentarzy.
Dobrej nocki.
Witam ponownie, aby zaprezentować kilka nowo powstałych choinek. Szyszki na wyczerpaniu więc trzeba będzie się cieszyć tymi, które udało się zrobić i ozdobić.

Za kilka dni coś jeszcze, ale w innym stylu jednak warto tu wstąpić może pomysły się spodobają.

2 komentarze:

Tom P pisze...

A najpiękniejsze bombki to oczywiście bombki Polskie szklane:)

Amisza pisze...

śliczne choineczki!