sobota, 23 listopada 2013

Bombki - Dekoracje na Boże Narodzenie cz.1

Piękne dekoracje a szczególnie te robione w domowym zaciszu to dobry pomysł, aby stworzyć sobie klimat, który ubogaci nam Święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas ma swój pomysł na to jak sobie udekorować dom. Czas już Drodzy Państwo na stworzenie takich dekoracji.
Bombek wszędzie mamy bez liku, jednak jeśli zostanie zrobiona przy użyciu własnych pomysłów i sił myślę, że spowoduje to pewnego rodzaju zadowolenie.
Postanowiłam zrobić kilka takich, będzie je można powiesić na choince lub zastosować w świątecznej dekoracji.
Potrzebne materiały do wykonania takich bombek to kule styropianowe, kawałki tkanin w różnych kolorach  różnych wzorach, szpilki, zawieszki, zdobiona pasmanteria, tasiemki, nożyk.
Jeśli mamy przygotowane potrzebne materiały zaczynamy wykonanie bombki.
Zaznaczamy na kulce styropianowej przy użyciu pisaka linie, które podzielą nam kulę na ćwiartki lub więcej części. Po wyznaczonych liniach natniemy potem kulę.
Za pomocą nożyka nacinany kulę styropianową w głąb na ok.do 0,5cm ta szczelina jest konieczna, aby potem wpychać końce tkaniny w tak powstałą szczelinę. Kilka zdjęć z prac.
 Nadmiar tkaniny należy obciąć a resztę wepchnąć, aby nic nie wystawało.

Wybieramy tkaninę w dwóch lub kilku kolorach. Najlepiej wybrać dwa kontrastujące ze sobą kolory wtedy będzie lepszy efekt końcowy, chyba, że ktoś lubi jednokolorowe ozdoby. Swoją drogą sama zrobię taką z jednego koloru materiału i ozdobię pasmanterią w kontrastującym kolorze.
 Docinamy tkaninę, aby powstała nam forma w kształcie ćwiartki kuli uwzględniając pewien zapas tkaniny, który zostanie wepchnięty w szczeliny.
Kiedy wszystkie ćwiartki materiału zostaną wciśnięte można przystąpić do końcowego wykończenia bombki. Przygotowaną pasmanterię umieszczamy tak, aby zakryć szczelinę. Mocujemy przy pomocy szpilek.
 W miejscu przecinania się ozdobnej tasiemki mocujemy zawieszkę. W drugim czyli od spodu bombki można wbić ozdobną szpilkę lub zwykłą szpilkę nawlekając na nią wcześniej ozdobny koralik.
Zawieszki można kupić gotowe i warto to zrobić, całość będzie estetycznie wyglądać. Teraz wystarczy tylko zawiązać tasiemkę i bombka gotowa jest do zawieszenia na choince lub w innym miejscu.
Ta bombka została podzielona na osiem części. Można dowolnie.
 Ta bombka wykonana jest na "jajku" styropianowym
Tak powstałe bombki znakomicie prezentują się wszędzie, na stole na choince, na szklanym świeczniku.
Zapraszam do tworzenia własnych pomysłowych bombek.
Wkrótce inne pomysły na świąteczne dekoracje.
Zapraszam
Jeszcze ostatnie bombki wykonane taką samą techniką. Trzeba pamiętać, aby dowiązać do zawieszki ładną kokardkę lub jakieś ciekawe fantazyjne zdobienie, można dowiązać żywą gałązkę.


Życzę udanej zabawy tym, którzy postanowili sami wykonać takie bombki.

1 komentarz:

Twórczy świat Kasi pisze...

Wyglądają rewelacyjnie ! :) Świetny kursik :)